FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Magikitch'N 60130806 Pump Assembly 5 Gpm 3hp Electric Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60130806 |
| Manufacturer Part # | 60130806 |
| Height | 7" |
| Width | 7" |
| Depth | 12" |
| Weight | 2.87 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60130806 Pump Assembly 5 Gpm .3hp 115/220v, Pump Only 262816, Motor 115/230v 1725/1425rpm 50/50hz, Pitco Fryer Fg-sgh50-fd-50-bt-50-2 Me2 Meii Seh50 Sgh50
