Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco 60128801 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 60128801 2.13 Inch Nat/lp Pilot Burner Gas 1/4 Inch Tube
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 60128801 |
| Manufacturer Part # | 60128801 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.13" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 60128801 Nat/lp Pilot Factory # 6ch142 1830- Tube Size 1/4", Flame Pattern 3 Way Hood Width 1 1/2", Lp Orifice A1100 M-275 # 26-1556, Nat Orifice A1101 M-259 # 26-1557, Magikitchn Mkg(48 60 72), Pitco Fryer Mkg60 Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs, Sg14s-d Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s, Sg18s-d Sgsebnb-14 Sgsebnb-18
