FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco 60116501 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 60116501 18 Inch Electric Element Flat Bar 12.5kw with High Power
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60116501 |
| Manufacturer Part # | 60116501 |
| Height | 9" |
| Width | 18" |
| Depth | 24" |
| Weight | 5.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60116501 Elem Flat Bar 12.5kw 24 0v