RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Magikitch'N dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Magikitch'N 60113503 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N 60113503 Gas Safety Valve 1/2 Inch Fpt Honeywell Components
| Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | 60113503 |
| Manufacturer Part # | 60113503 |
| Height | 4" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Weight | 2.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N 60113503 Gas Safety Valve Honeywell, 24vac 50/60 Hz 1/2" Fpt In/out, Comes With Pilot Tube And Two 1/2" Mpt X Fpt Swivel, Bushings, Pitco Fryer Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14s-d Sg14t, Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgh50, Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs
