RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco 60113502-C (OEM) cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 60113502-C (OEM) 1/2 Inch NPT LPG Valve Combo with Connectors
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60113502-C (OEM) |
| Manufacturer Part # | 60113502-C (OEM) |
| Height | 2.75" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 2.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60113502-C (OEM) Voltage 24 V Ac, Includes 2 Gas Connector Fittings And Vent Tube, Inlet 1/2" Npt, Outlet 1/2" Npt, Gas Type Lp Gas, Pilot Outlet 1/4" Od Tubing
