Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N 60068301 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N 60068301 1 to 3/8 Inch Viton O Ring for Pitco Fryer Models
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | 60068301 |
| Manufacturer Part # | 60068301 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco 60068301 Viton 1" Id 1-3/8" Od 3/16" Wide, Pitco Fryer Lj-fbg18 Lj-fbg24 Lj-fbgd18 Lj-fbgd24 Se14, Se147 Se148x Se14r Se14t Se14tr Se14tx Se14x Se18, Se18r Se18s Se714 Sebnb14 Sebnb18 Sfse14 Sfse14r, Sfse14t Sfse14tr Sfse14tx Sfse14x Sfse18 Sfse18r Sg14, Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi, Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgm1824 Sgm24, Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs
