Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Duke aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 600178 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Duke 600178 Thermostat 3/16 Inch Diameter 12 Inch Length to 48 Inch Cap
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 600178 |
| Manufacturer Part # | 600178 |
| Height | 2.63" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Duke 600178 [ Type - Kxp ] [ Temp 200-500 ] [ Bulb 3/16" X 12" ], [ Cap 48" ] [ Mount 1 ] [ Dial A1379 K-242 # 22-1106 ], [ 2" Dia ] [ Pointer] [mount 1/4" Round], [position ]set Screw Bottom For Potentiometer Timer, And Temp Controller., Duke, Oven Series E
