RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 600015A heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 600015A Electric Heating Element 5.6 Inch Stainless Steel with 4200 Watt Output
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 600015A |
| Manufacturer Part # | 600015A |
| Height | 2.5" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 27.85" |
| Weight | 2.62 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 600015A Element208v4200w
