FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu strip warmers.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 60-0214-A strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 60-0214-A 18 Inch electric heating element formed stainless steel
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 60-0214-A |
| Manufacturer Part # | 60-0214-A |
| Height | 9" |
| Width | 18" |
| Depth | 21" |
| Weight | 4.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 60-0214-A Element240v13.2kwformedx 5