RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 60-0092-1-A heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 60-0092-1-A 18 Inch Shaped Electric Heating Element 5200W
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 60-0092-1-A |
| Manufacturer Part # | 60-0092-1-A |
| Height | 5" |
| Width | 18" |
| Depth | 24" |
| Weight | 5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 60-0092-1-A Element208v5200wshaped