RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu ice machine parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 60-0089 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 60-0089 1 Inch Electric OEM Immersion Water Heater 3500W
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 60-0089 |
| Manufacturer Part # | 60-0089 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Weight | 0.01 |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 60-0089 Element240v3500wimmersio N Wate