RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu insulated and heated food pan carriers.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 60-0049 insulated and heated food pan carriers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 60-0049 5.75 Inch Electric Heating Element for Bakery Ovens
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 60-0049 |
| Manufacturer Part # | 60-0049 |
| Height | 1.2" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 6.15" |
| Weight | 0.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 60-0049 Beauty Pan Ring Element