FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg steam tables and food wells.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 5P-SS8D steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 5P-SS8D 15 Inch Hot Food Well with Drain Stainless Steel
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 5P-SS8D |
| Manufacturer Part # | 5P-SS8D |
| Height | 11.25" |
| Width | 15.75" |
| Depth | 15.75" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 5P-SS8D Wells Soup Well With Infinite Control & 1/2" Npt Drain, 7 Quart Round W/drain Ss-8d, 208/240v 338/450w, 10-1/16", Wells
