FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg stainless steel food pans and food pan accessories.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 5P-SS206ERD-120 stainless steel food pans and food pan accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 5P-SS206ERD-120 17 1/2 Inch Electric Warmer with Drain Stainless Steel
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 5P-SS206ERD-120 |
| Manufacturer Part # | 5P-SS206ERD-120 |
| Height | 11.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 25.25" |
| Weight | 14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 5P-SS206ERD-120 Material Stainless Steel, Length 21 7/8", 555 Mm, 20" Accepted Pan Size, 508 Mm, Accepted Pan Size, Width 13 13/16", 351 Mm, 12" Accepted Pan Size, 305 Mm, Accepted Pan Size, Voltage 120 V Ac, Amp 10, Electrical Wattage 1200, National Pi
