Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer 5994 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer 5994 3 Inch Diameter Refrigerator Freezer Thermometer Plastic and Stainless Steel
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | 5994 |
| Manufacturer Part # | 5994 |
| Height | 1" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer 5994 Refrigerator/freezer Thermometer By Taylor -30 To 70 F, Operating Temperature Appliction Refrigerator / Freezer, Includes Wall Mounting Hook And Tape Material Plasticdial, Face Material Stainless Steeldial Housing Note Taylor, Model 5994 Nsf Certified Y Outer Diameter 3" Outer, Diameter 76mm Standards Haccp Guidelines On The Dial Temp, Range -30 To 21c Temp Range -30 To 70f Product Type, Refrig/freezer Warranty Ylifetime Weight .16lb
