Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for AllPoints kitchen knives.
- Authorized AllPoints dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock AllPoints 59573 kitchen knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
AllPoints 59573 Acero 6in Boning Knife Full Tang Forged Blade
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | 59573 |
| Manufacturer Part # | 59573 |
| Height | 0.69" |
| Width | 5" |
| Depth | 15.25" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
AllPoints 59573 Acero Forged Boning Knife By Winco 6" Blade Color, Blackhandle Length 6" Length 152mm Material, Steelfully Forged Nsf Certified Y Product Type Acero, Product Type Boning Weight .46lb
