RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson commercial dishwashers.
- Authorized Jackson dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Jackson 59300023680 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 59300023680 4.55 Inch Magnetic Door Switch N.o. with conductor wire
| Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 59300023680 |
| Manufacturer Part # | 59300023680 |
| Height | 2.4" |
| Width | 4.55" |
| Depth | 4.95" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 59300023680 Magnetic Door Switch N.o.(normally Open), 2-1/8" Mt Holes, 6ft Sjto 18/2 Conductor Wire, Jackson Dishwasher 200 200b Lt ), Switch Only Is # 42-1531, Switch W/magnet Is # 42-2040, Switch Complete W/magnet & Brackets Is # 42-1487
