RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Jackson units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jackson 5930-301-50-00 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 5930-301-50-00 1.75 Inch Rocker Switch DPDT Center Off White Black
| Fits with Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 5930-301-50-00 |
| Manufacturer Part # | 5930-301-50-00 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 5930-301-50-00 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ (mom-on) Off/on/ ] [ Dpdt(ctr-off) ], [ Terminals 4ea (1/4" Tabs)], [ Amp/volt 15a/125v 10a/250v], [ Color White Rocker /black Body ], Jackson Dishwasher Start / Manual 150
