FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 59083 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 59083 26 Inch Stainless Steel Commercial Oven Component with OEM Design
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 59083 |
| Manufacturer Part # | 59083 |
| Height | 4.5" |
| Width | 26.5" |
| Depth | 38" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 59083 Qht Rokite 1048
