Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Henny Penny units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Henny Penny 59078 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 59078 4 Inch Deep Fryer Basket with Black Vinyl-Coated Handle
| Fits with Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 59078 |
| Manufacturer Part # | 59078 |
| Height | 4" |
| Width | 15" |
| Depth | 25.25" |
| Weight | 2.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 59078 Color Black Handle, Length 13", 330 Mm, Width 4", 102 Mm, Height 6", 152 Mm, Coating Vinyl Handle, Plating Nickel-plated, Type Rear Hook, Made In The Usa, Nsf Certified
