Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 56900 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 56900 10-3/8 Inch Dishwasher Heater Electric 230v 1000w Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 56900 |
| Manufacturer Part # | 56900 |
| Height | 3" |
| Width | 10" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 56900 Dishwasher Heater Element [ 230v 1000w 1ph ], [ 10-3/8" Dia. X 3"h ] [terminals Male 1/4" Tab, Jackson Dishwasher 24b. 24bf
