Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 567276W fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 567276W 6 1/4 Inch Wedge Assembly 6 Section Aluminum with Handle and Pusher Block
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 567276W |
| Manufacturer Part # | 567276W |
| Height | 7" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 6.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 567276W Material Aluminum, Length 6 1/4", 158 Mm, Width 6 1/4", 158 Mm, Includes # S 224-1013 Handle & 224-1132 Pusher Block, Type 6 Section, Centers 7 1/2", 191 Mm
