FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW steam tables and food wells.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 56445 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 56445 21 Inch Drop In Food Warmer Electric Stainless Steel with Drain
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 56445 |
| Manufacturer Part # | 56445 |
| Height | 12.5" |
| Width | 18" |
| Depth | 26" |
| Weight | 25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 56445 Drop-in Food Warmer W/ Thermostat Control, Insulated Top Mount- Ez-lock Food Well, 120v 1500w, 21-3/4" X 16-3/4" W/ 1/2" Fpt Drain, Apw Wyott
