FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW steam tables and food wells.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 56440 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 56440 18 Inch Drop In Food Warmer Electric with Thermostat Control
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 56440 |
| Manufacturer Part # | 56440 |
| Height | 12.5" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 27.25" |
| Weight | 25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 56440 Drop-in Food Warmer W/ Thermostat Control, Insulated Top Mount- Ez-lock Food Well, 208v-1200w 240v 1600w, 21-3/4" X 13-3/4" Opening W/ 1/2" Fpt Drain, Apw Wyott
