RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer 5637 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer 5637 6 Inch Diameter Wall Mounted Dry Storage Thermometer
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | 5637 |
| Manufacturer Part # | 5637 |
| Height | 1.25" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer 5637 Dry Storage Thermometer By Taylor 0 To 100 F Temperature, Range Appliction Dry Storage Includes Wall Mounting, Hook And Tape Note Taylor Model 4637 Outer Diameter 6", Outer Diameter 152mm Standards Haccp Guidelines On The, Dial Temp Range -18 To 38c Temp Range 0 To 100f, Product Type Dry Storage Product Type Wall Mount, Warranty Yone-year Limited Weight .235lb
