Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Turbochef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbochef 56189 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef 56189 18 Inch Mitt with Gussetguard for Turbochef Equipment
| Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | 56189 |
| Manufacturer Part # | 56189 |
| Height | 1.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 0.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef 56189 Length 18", 457 Mm, Temperature Range 232 C, 450 F, Includes Gussetguard
