RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 5618 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 5618 3/8 Inch Split Lock Washer Durable Steel Industrial Parts
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 5618 |
| Manufacturer Part # | 5618 |
| Height | 1.55" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 3.3" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 5618 3/8" Split Lockwasher, Groen Braising Pan & Kettles Ah/1e-100, Ah/1e-20 Ah/1e-40, Ah/1e-60 Ah/1e-80 Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g Bpm-40gs, Bpp-30g Bpp-40g D20 D40 D60 Dh/dht-80 Dh/ina/2-100, Dl20 Dl40 Dl60 Dl80 Dlt20 Dlt40 Dlt60 Dlt80 Dt20, Dt40 Fpc Fpc/1 Fpc/1-2 Fpc/1-3 Fpc/1-4 Hfp/2 Hfp/2e, Hfp/2e-2 Hfp/2e-3 Hfp/2e-4 Mw/fpc Mw/fpc/1 Nhfp/2e, Td/fpc Tdb-20 Tdb-40 Tdbc-20 Tdbc-40 Tdc/2 Tdc/3, Tdhc-20 Tdhc-40
