Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 56150 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 56150 6 Inch Gasket Kit for Blodgett Xcel-50ec Oven with Tools
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 56150 |
| Manufacturer Part # | 56150 |
| Height | 20" |
| Width | 6" |
| Depth | 3" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 56150 Gasket Kit, Comes With Handle Cam, Tools Screws And Instructions., Gasket 20" X 22", , Fits Blodgett Model Xcel-50ec
