RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu insulated and heated food pan carriers.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 56-0107 insulated and heated food pan carriers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 56-0107 13 Inch Electric Transformer 480240 to 24 0/120 30A
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 56-0107 |
| Manufacturer Part # | 56-0107 |
| Height | 5" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 13.65" |
| Weight | 9 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 56-0107 Transformer480/240 To 24 0/120