RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 55811 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 55811 11 Inch Gas Burner Manifold with Stainless Steel Construction
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 55811 |
| Manufacturer Part # | 55811 |
| Height | 4" |
| Width | 11" |
| Depth | 13" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 55811 Burner Manifold Dfg1xl