Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 5581 1/4 Inch 1.5 Amp Fast Acting Glass Fuse for Circuit Protection
Item:
#1482843
Technical details
| Manufacturer | Hardt |
|---|---|
| Model Number | 5581 |
| Manufacturer Part # | 5581 |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.3" |
| Depth | 1.15" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 5581 1/4 Inch 1.5 Amp Fast Acting Glass Fuse for Circuit Protection
$8.26
Unit price
/
Unavailable
