FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Henny Penny commercial oven parts and accessories.
- Authorized Henny Penny dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Henny Penny 55772 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Henny Penny 55772 12 Inch Stainless Steel Controller Kit for Fryers and Cooking
| Manufacturer | Henny Penny |
|---|---|
| Model Number | 55772 |
| Manufacturer Part # | 55772 |
| Height | 5.3" |
| Width | 11.95" |
| Depth | 21.1" |
| Weight | 8.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Henny Penny 55772 Controller Kit Air Sw Mon Dom 690
