Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco commercial food processors cutting discs and accessories.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 55510 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 55510 14 1/2 Inch OEM Bar Linkage Aluminum
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 55510 |
| Manufacturer Part # | 55510 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 0.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 55510 Material Aluminum, Length 14 1/2", 368 Mm, Width 3/4", 19 Mm, Inner Diameter 5/16", 8 Mm, Thickness 3/16", 5 Mm
