Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco stainless steel steam table food pans and accessories.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 55451 stainless steel steam table food pans and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 55451 12 1/2 Inch Tomato Slicer Cast Aluminum with Easy Frame
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 55451 |
| Manufacturer Part # | 55451 |
| Height | 3" |
| Width | 7" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 2.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 55451 Material Cast Aluminum, Length 6 1/4", 159 Mm, Width 12 1/2", 318 Mm, Depth 2 5/8", 67 Mm
