RestaurantSupply.com is your trusted source for APW steam tables and food wells.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 55367 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 55367 12 Inch Stainless Steel Electric Hot Food Well with 7 Qt Capacity
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 55367 |
| Manufacturer Part # | 55367 |
| Height | 10" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 55367 Stainless Steel Drop-in Round Ez Lock Soup Well, [ 120v 800w ] [ Fits Opening 8-3/4" ) (1" Flange) (outside, 10-1/2") (sm-50-7d), 1/2" Fpt Drain, 8-1/2" 7 Qt., Apw
