RestaurantSupply.com is your trusted source for APW steam tables and food wells.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 55358 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 55358 18 Inch Stainless Steel Drop-in Food Well with Thermostat Control
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 55358 |
| Manufacturer Part # | 55358 |
| Height | 12.5" |
| Width | 18" |
| Depth | 26" |
| Weight | 19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 55358 Stainless Steel Drop-in Food Well W/ Thermostat Control, [ 208/240v 1200/1600w] [ Fits Opening 19-7/8" X 11-7/8" ), (bm-80c) (square Corners), Bottom Mount, No Drain, Apw
