Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 55278 heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 55278 4 5/8 Inch Plate Push Assy Cast Aluminum for OEM Slicers
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 55278 |
| Manufacturer Part # | 55278 |
| Height | 10" |
| Width | 5" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 55278 Material Cast Aluminum, Length 8 1/2", 216 Mm, Width 4 5/8", 117 Mm
