RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 55228SC commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 55228SC 2.75 Inch Filter Hose Handle for Frymaster Fryers
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 55228SC |
| Manufacturer Part # | 55228SC |
| Height | 1.45" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 9.1" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 55228SC Filter Hose Handle 1/2" Fpt, Deane, Fryer Mf90(18 65 80 110 126 160, 172) Mf90a(65 80 110 126 160 172) Mf90au/65, Mf90u(65 80bk).
