RestaurantSupply.com is your trusted source for Kolpak walk-in refrigerators and freezers.
- Authorized Kolpak dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Kolpak 550006917 walk-in refrigerators and freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kolpak 550006917 2.55 Inch Electric Solenoid Valve Coil for Fluid Control
| Manufacturer | Kolpak |
|---|---|
| Model Number | 550006917 |
| Manufacturer Part # | 550006917 |
| Height | 1.9" |
| Width | 2.55" |
| Depth | 3.7" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kolpak 550006917 Solenoid Valve Coil 120v
