Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 5162-2 Solenoid Valve 1/8 Inch FPT Electric for Blodgett Steamer
| Fits with Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 5162-2 |
| Manufacturer Part # | 5162-2 |
| Height | 1.63" |
| Width | 1.06" |
| Depth | 2.06" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 5162-2 Asco Solenoid Valve, 240/220v 60/50hz 1/8" Fpt In/out 6.3watt, Blodgett Counter Convection Steamer Sn-3e Sn-4e Sn-5e
