RestaurantSupply.com is your trusted source for Duke convection ovens.
- Authorized Duke dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Duke 512971 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Duke 512971 Timer 8 Inch 230v 60 Min Mechanical Duke Oven
| Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 512971 |
| Manufacturer Part # | 512971 |
| Height | 3.15" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 11" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | France |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Duke 512971 Timer 230v 60 Min., .180" D Stem 4 Screw Mount 220v 60hz 15a 150v, 10a 240v, Duke Oven
