Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star 50870101 4-11/16 Inch Axial Fan 115v Ball Bearing Cooling
| Fits with Manufacturer | Victory |
|---|---|
| Model Number | 50870101 |
| Manufacturer Part # | 50870101 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Victory 50870101 Axial Fan 115v 50/60hz., 4-11/16" X 4-11/16" X 1-1/2" Wide, 4-1/8" Ctrs, All 8 Corners Front & Back Threaded 10-32., 3100 Rpm 117 Cfm Ball Bearing., Rotation Cw Airflow Back To Front. 117cfm, For 24" Lead Wire W/plug Use # 38-1356., Middleby Marshall Oven Bp-100 Bp-50 Js250 Ps250 Ps300, Ps310 Ps350 Ps360 (wb) Mt1828e Mt1828g, Mt2136e Mt2136g Mt3255 Mt3855g Mt3870, Toastmaster Toaster Tc44 Tc120 Tc208m Tc240m, Victory Vur-4-18bt Vur-5-24bt Vur3-bt Vur4-12bt, Vur4-18bt Vur60-12 Vur60-16 Vur60-sbs Vur60-sst, Vur72-12 Vur72-18
