RestaurantSupply.com is your trusted source for Victory aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Victory units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Victory 50683201 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Victory 50683201 48 Inch Refrigeration Thermometer Field Calibratable Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Victory |
|---|---|
| Model Number | 50683201 |
| Manufacturer Part # | 50683201 |
| Height | 4" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Victory 50683201 Refrigerator/freezer Thermometer -40 To 60 F, Length 48" Capillary 1219 Mm Capillary, Material(s) Stainless Steel Housing, Nsf Certified Yes, Temp Range -40 To 15 C -40 To 60 F, Type Field Calibratable, Refrig/freezer, Weight 0.406 Lb, Models Used In, Victory Dra-2d-s7-hdsg Faa-1d-s7-sd Faa-2d-s7-sd, Faa-3d-s7-sd Ra-36-s7-s1 V-series
