Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Victory aftermarket reach-in refrigerators.
- Engineered to match existing Victory units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Victory 50602101 reach-in refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Victory 50602101 6 Inch Fan Motor Electric Evaporator Assembly
| Fits with Manufacturer | Victory |
|---|---|
| Model Number | 50602101 |
| Manufacturer Part # | 50602101 |
| Height | 4.5" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Victory 50602101 Evaporator Motor W/ Fan Blade Ccw 120v, 3/16" X 1-5/16" 3/4" Stack 6" Fan 120v Plug W/6", Wire Ccw Bracket 8" Mt Ctrs, Victory Uf-27 Uf-48 Ur-27 Ur-27-sala Ur-27-salbk, Ur-27-salls Ur-27-sstbk Ur-48 Ur-48-10a Ur-48-12a, Ur-48-8a V-series Vpt-46 Vpt-65 Vpt-88
