Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Bloomfield 50516 1/2 Inch Amber Lens Indicator Light 125/250 VAC
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 50516 |
| Manufacturer Part # | 50516 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 50516 Flat Lens Indicator Light Amber Lens, Color Amber Lens, Terminals 3/16in Tab Terminals, Type Fits 1/2in Id Hole, Voltage 125/250 Vac, Weight 0.015 Lb, Models Used In, Wells B-40 B-44 B-50 B40 B406 B44 B446 B50 B506 F-101, F-1016 F-14 F-1725 F-49 F-49rt F-55 Std F-55 Sts, F-556 Std F-556 Sts F-58 F-586 F-67 F-676 F-68 F-686, F-85 F-856 F-88 F-886 F49 F49rt F55 F556 F586 F67, F676 F85 F856 F886 G-13 G-136 G-19 G-196 G-23 G-23, G-236 G-24 G-246 G-60 G-606 G13 G136 G15 G156 G196, G23 G236 G24 G246 G60 H-115 H-33 H-63 H-65 H-70
