RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam 50483 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam 50483 1 Inch Stainless Steel Bearing with 1/4-20 Stud Flat Type
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 50483 |
| Manufacturer Part # | 50483 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 50483 Bearing Stainless Steel, 29/32" Dia Has 1/4"-20 X 5/16" Stud S/s, Type Flat, Width 1/4", Width Shoulder 11/32", Alto-shaam Food Warmer 500-10 500-20 500-30, Wells Food Warmer Series Rw
