RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg toasters and breakfast equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 50458 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 50458 9 Inch Thermostat Kit Fenwal for Wells Waffle Baker
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 50458 |
| Manufacturer Part # | 50458 |
| Height | 0.75" |
| Width | 9.15" |
| Depth | 10.05" |
| Weight | 0.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 50458 [ Type - Fenwal ] [ Temp 395 ] Stem Length, 3" From Base Of Control. Was [ Type - U-15b ], Comes With Gasket Resistor Wire Bracket T Stat Strap, Jumper Screws Wire Nut, Wells, Waffle Baker L11 L12 L22 Ld Ls Wb1 Wb2., , For Non/stock Electronic Thermostat Order, 507582 Single Waffle Baker, 507584 Double Waffle Baker
