Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 50353 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 50353 6 Inch Diameter Electric Warmer Element Stainless Steel with Screws
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 50353 |
| Manufacturer Part # | 50353 |
| Height | 1.13" |
| Width | 8" |
| Depth | 5.63" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 50353 Element [ 120v 450w 1ph ] [ 6" Dia. ], [terminals Flag W/screw [8-32], Includes Screws # 26-2899 8-32 X 1/4" Ss, Wells Food Warmer Ss8 Ss10 Sw8 Sw10
