RestaurantSupply.com is your trusted source for Waring/Qualheim juicers bar blenders and milkshake machines.
- Authorized Waring/Qualheim dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Waring/Qualheim 503378 juicers bar blenders and milkshake machines
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Waring/Qualheim 503378 1 7/8 Inch Blade with Shaft Stainless Steel for Blenders
| Manufacturer | Waring/Qualheim |
|---|---|
| Model Number | 503378 |
| Manufacturer Part # | 503378 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.88" |
| Depth | 1.88" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Waring/Qualheim 503378 Material Stainless Steel, Length 2 1/2", 64 Mm, Width 1 7/8", 48 Mm, Outer Diameter 5/16", 8 Mm, Thread 1/4", Note Used On Fmp#s 222-1306 & 222-1307 Blenders
