RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield strip warmers.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 503022 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 503022 3 Inch Stainless Steel Heating Element with Descriptors
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 503022 |
| Manufacturer Part # | 503022 |
| Height | 1" |
| Width | 3" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 503022 Heating Element 120v 350w, 8-9/16" X 2-1/2" Strip Heater, Star Wells
